ناگفته هایی جالب در مورد یار وفادار رابین هود، جان کوچولو

ناگفته هایی جالب در مورد یار وفادار رابین هود، جان کوچولو

1580
0
اشتراک‌گذاری

جان کوچولو یکی از نزدیک ترین یاران رابین هود و از وفادارترین همراهان او به شمار می رفت. او دست راست رابین هود و فرمانده ی نیروهای تحت پوشش او بود. در بیشتر افسانه ها جان کوچولو فردی بلند قامت و بسیار پر زور است. در برخی از روایت های تاریخی نیز او را جان کوچک نیز می نامند. برای اولین بار نام جان کوچولو در داستان های قرن پانزدهم میلادی آمده است. نویسندگانی مانند آندرو وینتون و والتر باور در داستان های خود نام جان کوچولو را آورده اند.

معروف ترین داستان جان کوچولو و رابین هود صحنه ی درگیری و نبرد این دو تن با سربازان مزدور پادشاه بر روی پل کنار قلعه ی شاه است که بسیار محبوب و مورد علاقه ی مردم بریتانیا می باشد. مورخان باور دارند که جان کوچولو در مقبره ی کلیسای سن مایکل و در منطقه ی دربی شایر دفن شده است. برخی دیگر نیز بر این باور اند که او در منطقه ی سالوین از توابع چیشایر دفن شده است.

برخی افسانه های ایرلندی اینگونه روایت می کنند که جان کوچولو در سال ۱۱۰۰ میلادی و پس از مرگ رابین هود به شهر دوبلین و پایتخت ایرلند آمده است. کلیو منتل در سریال بسیار موفق رابین هود نقش جان کوچولو را بر عهده داشته است. این سریال یکی از موفق ترین سریال های ساخته شده در تاریخ سینمای بریتانیا است. برخی مورخان بر این باور اند که نام اصلی جان کوچولو، رینول گرینلیف می باشد و از اهالی یورک شایر انگلستان است.

برخی دیگر از مورخان با استناد به کتاب های قدیمی نام او را جان نیلور مطرح کرده اند و باور دارند که او یک فرد بدون خانواده بوده است. در داستان های رابین هود جان کوچولو فردی بسیار زیرک و شجاع است و در استفاده از تیر و کمان و تبر بسیار ماهر است. والت دیزنی در سال ۱۹۷۳ کارتونی را درباره ی رابین هود ساخت و در آنجا جان کوچولو را یک خرس معرفی کرد. در جنگل شروود مجسمه ای از جان کوچولو بر روی یک پل قرار دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

11 + 16 =