حقایقی جالب در مورد پادشاه آلفرد

حقایقی جالب در مورد پادشاه آلفرد

1611
0
اشتراک‌گذاری

آلفرد بزرگ یا پادشاه آلفرد، بین سال های ۸۷۱ تا ۸۹۹ فرمانروای بریتانیا بود و این کشور را علیه وایکینگها حفظ کرده بود. او تنها پادشاهی است که لقب بزرگ را در بین پادشاهان بریتانیا دارد. او در شهر آکسفورد و در سال۸۴۹ به دنیا آمد. پدر او آتلولف نام داشت و آلفرد جوانترین پسر او بود. پادشاه آلفرد سه برادر بزرگتر از خودش نیز داشت. او در سن ۴ سالگی به روم رفت. پاپ آن زمان اعلام کرد که او پادشاهی بزرگ خواهد شد اما او تا سال ۸۷۱ میلادی تنها یک شاهزاده بود ولی در همان سال توانست تاجگذاری کند.

در سال ۱۸۸۶ به لندن رفت و در آنجا شروع به یادگیری مسائل اولیه سلطنت کرد. او رابطه خودش را با روم گسترش داد و به یکی از متحدان آن کشور تبدیل شد. دیوار پلاک در شهر لندن و در همان سال به دستور او ساخته شد. در سل ۱۸۹۶ او بزرگترین کشتی آن زمان را ساخت. این کشتی سه برابر کشتی بود که در آن زمان رومی ها ساخته بودند و از کشتی یونانی ها نیز دو برابر بزرگتر بود.

طبق افسانه ها آلفرد زمانیکه در یک روستایی گیر افتاده بود، کیک خانگی یک زن کشاورز را آتش زد و در اجاق انداخت. او به این وسیله به سربازان خود هشدار داد که وایکینگ ها نزدیک هستند و به این وسیله توانست از چنگال وایکینگها فرار کند. آلفرد در جنگاوری نیز بسیار ماهر بود و یک سیستم دفاعی بسیار قوی ای را برای بریتانیا ایجاد کرده بود. مورخان بر این باورند که او در سال ۸۹۹ از دینا رفت. علت مرگ او نامشخص است. او در زمان حیاتش به بیماری های مختلفی دچار شده بود و دانشمندان بر این باورند که این بیماری ها او را ضعیف و کشته است. او دارای ثروتی عظیم و جواهرات بسیار زیادی بود. ملکه الیزابت دوم از نوادگان او و از نسل او است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

بیست − 10 =