آیا داوینچی همجنس گرا بوده است؟

آیا داوینچی همجنس گرا بوده است؟

3949
5
اشتراک‌گذاری

یکی از پیچیده ترین سوالاتی که ذهن بسیاری از محققان و مورخان را درگیر کرده است این است که آیا داوینچی همجنس باز بوده است یا خیر. امروز و در این مقاله ی کوتاه قصد داریم پاسخ سوال بالا را برای شما بازگو کنیم. با شگفتی های تاریخ همراه باشید.

داوینچی ممکن است همجنس باز بوده باشد و هم امکان این است که او همجنس باز نباشد. در سال ۱۴۷۶ میلادی، داوینچی به همراه سه مرد دیگر و به طور مخفیانه به جرم لواط دستگیر شدند. گفته می شود آنها در حال آمیزش جنسی به همراه یک پسر زیبا و یک فاحشه ی مرد به نام ژاکوپو سالتاریلی بودند. دادگاه مدارک بسیاری را علیه داوینچی ارائه داد و او حتی به دو ماه زندان نیز محکوم شد. دادگاه نتوانست هیچ کدام از اتهامات را علیه داوینچی ثابت کند و او پس از دو ماه حبس از زندان آزاد شد.

داستان بالا اولین نظریه ما درباره ی همجنس باز بودن داوینچی است. نظریه دوم که ثابت می کند داوینچی همجنس باز بوده است این است که هیچگاه هیچ زنی در زندگی او نبوده است و تنها تعدادی پسر زیبا با او رابطه داشته اند و او نقاشی های زیادی را از آنها کشیده است. نظریه سوم مطالعات زیگموند فروید روانشناس بزرگ اتریشی درباره ی داوینچی است که باور دارد او همجنس گرا بوده است. زیگموند باور داشت که او خودش را وقف مادرانش کرده است. بله درست است. او دو مادر داشت. مادر دوم او همسر پدرش بود که داوینچی او را بسیار دوست می داشته است. او درجایی ذکر می کند که گاهی مادر دومش وسایلی را دهانش می گذاشته است و او از این کار بسیار لذت می برده است.

برخی مورخان نظریات فروید را در مورد داوینچی را رد می کنند و باور دارند که او کمی غیر منطقی با موضوع برخورد می کند. مدارک زیادی در مورد ارتباط داوینچی با مردان یا پسران جوان وجود ندارد. او بیشتر زندگی خودش را صرف اختراعات و آثار هنریش کرده بود و کمتر وقت برای انجام کارهای پیش پا افتاده داشته است. داوینچی دشمنان زیادی داشته است و بسیاری باور دارند که دشمنانش برای او پاپوش درست کرده بودند. در آخر باید ذکر کنیم که ما نتوانستیم مدارکی مستند برای همنجس باز بودن و یا ارتباط داوینچی با مردان پیدا کنیم. برخی مورخان باور دارند که او در طول زندگی اش هیچگاه رابطه ی جنسی نداشته است.

5 نظر

  1. من خیلی به زمان رنسانس ایتالیا و دوران داوینچی علاقه دارم. به نظرم داونچی مرد بسیار باهوشی بوده و اختراعاتی زیادی انجام داده. مرسی بابت سایت قشنگتون. من سایتتون خیلی دوست دارم و هر روز بهش سر می زنم. ممنون بابت مدیریت قوی و مطالب خفنتون

  2. داوینچی عضو فرقه فراماسونری بوده و همجنسبازی هم در این فرقه رایج بوده … هما نطور که به هویدا گمان زده میشد

    • هستی عزیز. احتمالا داری در مورد صومعه صهیون صحبت میکنی. صومعه در بهترین حالت یک افسانه است. اناجیل غیر چهارگانه که به قوانین ثانی معروفند با فاصله ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساله از مرگ مسیح نوشته شدند و انجیل مریم مجدلیه با فاصله ۵۰۰ ساله. فرقه صهیون یک بازی برای ایجاد اعتبار برای گروهی خاص بوده و نه یک فکت تاریخی. شاید ندونی ولی اولین بار صومعه صهیون در قرن بیستم تاسیس شد. سران فرقه در حدود سال ۱۹۹۳ میلادی توی بازجویی اعتراف به دروغگویی کردند و تعهد دادند که دیگه فعالیت نکنند. به عنوان داستان و افسانه چیز جالبیه ولی به عنوان فکت تاریخی کمیتش لنگه. سفر مریم مجدلیه اون هم توی ۲۰۰۰ سال قبل از یهودیه به گل خیلی خیلی بعید و دور از انتظاره. چطور میشده چنین سفری بکنن. چرا اصلا رفتن به گل؟ این همه مکان امن تر وجود داشته که با نظام روم هم رابطه خوبی نداشته اند اونوقت یک زن پاشه این همه راه بره فرانسه؟ چرا به ایران نرفته یا به قفقاز نرفته یا به شمال دریای سیاه؟ البته اصولا اگر بخواهیم به عیسی مسیح و اطرافیانش به دید تاریخی نگاه کنیم مشکلات زیاده. مخصوصا اینکه بعد از کنگره سال ۳۱۳ میلادی و تعیین نظریه مولود بودن مسیح و هم مقام بودن پدر و پسر و روح القدس اگر نشانه ای هم از وجود مسیح مخلوق بوده عمدا توسط امپراطوری روم و مخاافان آریوسی ها از بین رفته. وقتی توی ایران در مورد مسیحیت و اعتقادات اون حرف میزنیم متاسفانه عموما غیر دقیق و بر اساس سینمای هالیوود اظهار مظر میشه و نه متون اعتقادی. شخصیت مسیح شدیدا تو مسیحیت مهمه چون باورهای مذهبی شکل گرفته در مسیحیت بر مبنای کاراکتر عیسی بوده. قطعا وجود ماریا ماگدالنیایی که سر منشا خون پادشاهی سلسله های پادشاهی فرانسه است چندان باور پذیر نیست

  3. فرض کن که شوالیه های معبد تو قرن یازدهم میلادی رفتن توی اورشلیم و نشانه های وجود ماریا ماگدالنیا که طبق ادعای خودشون نو فرانسه بوده رو پیدا کردند؟ بعد از ۱۱ قرن؟ آیا این قابل باوره؟

  4. این که همنجسبازی را به افراد باهوش نسبت دهیم مثل داوینچی شرلوک هونز وغیره یک دسیسه بر علیه مردان طبیعی هست که اگر میخواهی باهوش باشی همجنسباز باش.مرد طبیعی معمولی و بی خاصیت است. این یعنی پس هرکسی که میخواهد نشان دهد باهوش است باید همجنس باز باشد و خود این باعث گسترش همجنسبازی برای نشاندادن خاص بودن است. این فکر که افراد باهوش همجنس باز بوده اند بر علیه حقوق بشر است برعلیه زنان و مردان طبیعی و نورمال خواهد بود.

ارسال یک نظر

12 + شانزده =