حقایقی جالب در مورد بازی های باستانی المپیک

حقایقی جالب در مورد بازی های باستانی المپیک

986
0
اشتراک‌گذاری

اولین بازی المپیک در سال ۷۷۶ قبل از میلاد و در منطقه المپیا در جنوب یونان برگزار شد. این بازی ها به افتخار خدایان یونان باستان برگزار می شد. اگرچه این بازی ها ریشه در باورهای مذهبی یونانی ها دارد و در اصل نوعی عبادت و پرستش زئوس خدای آنها بود ولی این بازی ها باعث می شد تا شهرهای یونان باهم متحدتر شوند. کسانی که در این بازی ها برنده میشدند با آنها رفتاری همانند قهرمانان می شد.

به محض اینکه بازی ها تمام می شد، به برنده یک دسته گل با برگهای زیتون می دادند و جمعیت به سمت برنده گل پرتاب می کرد. به دست قهرمان نیز یک روبان قرمز بسته می شد. در پایان بازی ها مراسمی برای یادبود قهرمانان و در معبد زئوس برگزار می شد و به قهرمان قهرمانان یک درخت زیتون اهدا می شد. در اسطوره شناسی یونان باستان هراکلز اولین برنده مسابقات المپیک بود.

المپیک در یونان باستان یک بازی یک روزه بود و در قرن پنجم قبل از میلاد به بازی ای پنج روزه تبدیل شده بود. بازی هایی که در المپیک باستانی برگزار می شد به این شرح بود: دو و میدانی، پرش، بحث و گفتگو، کشتی، بوکس، اسب دوانی و نوعی هنر رزمی به نام پانکراشن. تمام مردان آزاد یونانی می توانستند در این بازی ها شرکت کنند.

زنان حق شرکت در این بازی ها را نداشتند و زنان شوهر دار حتی اجازه دیدن این مسابقات را نیز نداشتند. زنی به اسم کینیسکا این قانون را در سال ۳۹۶ قبل از میلاد شکست. بازی های المپیک در سال۳۹۳ و توسط امپراتور وقت ممنوع اعلام شد. او باور داشت که این بازی ها فقط برای کشاورزان است و انجام این بازی ها وقت تلف کردن است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یازده + یک =