آنگلوساکسون ها چه می خوردند؟

آنگلوساکسون ها چه می خوردند؟

1226
0
اشتراک‌گذاری

آنگلوساکسون ها علاقه ی بسیاری به خوردن و نوشیدن داشتند. آنها معمولاً وعده های ناهار و یا شام را در تلارهای بزرگی می خوردند و این تالارها در مراکز روستاها یا شهرها ساخته می شد. آنها معمولاً غذاهای خود را بر روی آتشی که در مرکز خانه قرار داشت می پختند. در آن زمان بیشتر مردم سبزیجات می خوردند بخاطر اینکه تهیه گوشت بسیار مشکل بود. معمولاً آنگلوساکسون ها حیوانات وحشی را کمتر شکار می کردند.

از خوک ها بخاطر گوشتشان نگه داری می شد و از گاوها برای تهیه شیر استفاده می شد. جالب است که بدانید از گوسفندان تنها برای پشمشان نگه داری می شد و از گوشت و شیر آنها استفاده ی زیادی نمیشد. بیشتر مردم آن زمان نوشیدنی الکلی بسیار ملایمی را که میلد نام داشت را می نوشیدند. این نوشیدنی از الکل تهیه می شد. شراب از سایر نقاط اروپا وارد بریتانیا میشد و تنها مردم ثروتمند قادر به نوشیدن آن بودند.

لوبیا، هویج، کرفس و سیب زمینی پر استفاده ترین سبزیجات در زمان آنگلوساکسون ها بودند. سبزی ها معمولاً بخار پز می شدند و یا به همراه سیب زمینی سرخ می شد. فلفل ادویه ای بسیار محبوب در زمان آنگلوساکسون ها بود. از دارچین و نمک نیز به عنوان چاشنی غذا استفاده ی زیادی می شد. ماهی در زمان آنگلوساکسون ها بسیار محبوب بود و معمولاً تازه استفاده می شد. مردم آن زمان بریتانیا عادت داشتند که ماهی ها را دودی و یا نمک سود کنند. آنگلوساکسون ها علاقه ی زیادی به خوردن صدف داشتند و یکی از صادر کنندگان بزرگ صدف به سایر نقاط بریتانیا بودند.

از میوه ها در آشپزی آنگلوساکسونی استفاده ی زیادی می شد. انواع شاه توت و تمشک در میان مردم آن زمان بریتانیا بسیار محبوب بود. از سیب نیز در پخت انواع دسر استفاده می شد. در وعده های غذایی مردم آن زمان از نان استفاده ی زیادی می شد. امروزه نیز از آن به همان روش پخت سنتی در بریتانیا استفاده می شود. غذایی به نام استو در آن زمان بسیار محبوب بود و از انواع سبزیجات در پخت استفاده می شد. اشراف و ثروتمندان آن زمان بیش از دوازده نوع غذا در یک وعده ی غذایی می خوردند. آنگلوساکسون ها با چنگال و کارد غذا می خوردند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهار × 2 =