حقایقی جالب در مورد هواپیماهای جنگ جهانی اول

حقایقی جالب در مورد هواپیماهای جنگ جهانی اول

1029
0
اشتراک‌گذاری

در این مقاله ی کوتاه از شگفتی های تاریخ قصد داریم نکاتی جالب در مورد هواپیماهای جنگی که در نبردهای جنگ جهانی اول استفاده شدند را برایتان بازگو کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

– برای اولین بار و در جنگ جهانی اول بود که از هواپیماها برای نبرد و البته در مقیاس بسیار وسیعی استفاده شد. در ابتدا از هواپیماها برای شناسایی استفاده می کردند ولی بعدها در نبردها نیز از آنها استفاده شد.

– در طول جنگ جهانی اول، بیش از هفتاد نوع هواپیما ساخته و بکارگیری شد. این هواپیماها شامل انواع بمب افکن ها و جنگنده ها بودند. کشورهای مختلف از نمادهای مختلفی بر روی هواپیماهایشان استفاده می کردند تا سربازان خودی به آنها شلیک نکنند.

– فردی به اسم مانفرد ریختوفن که به بارن سرخ نیز معروف بود یکی از زبده ترین خلبانان جنگ جهانی اول بود که برای ارتش آلمان می جنگید. او بخاطر شجاعتهایش مدال های بسیاری را دریافت کرد.

– او توانست بیش از هشتاد هواپیمای جبهه ی مخالف را سرنگون کند و در این زمینه یکی از موفق ترین خلبان های تاریخ جنگ است. موتور هواپیمای او در موزه ی لندن نگه داری می شود.

– معمولاً هواپیماها در هوا با هم می جنگیدند و به نبردهای در آسمان نبرد سگ ها گفته می شد. آلمان ها با قرار دان رگبار بر روی هواپیماهای خود توانستنه بود برتری نسبتاً خوبی را نسبت به دشمن به دست آورند.

– ماه آوریل سال ۱۹۱۷ به ماه خون در بریتانیا معروف است. نیروی هوایی سلطنتی این کشور بیشتر خلبانان کشته را در این ماه داد و تعدادی زیادی از هواپیماهای آنان سرنگون شدند. در این ماه بیش از ۲۰۰ خلبان کشته و ۲۴۵ هواپیما نابود شدند.

– ارتش بریتانیا هواپیمایی به نام شتر داشت که سرعت آن به ۱۸۵ کیلومتر در ساعت می رسید و یکی از مخوف ترین هواپیماهای جنگی بود. این هواپیما توانست بیش از ۱۲۹۴ هواپیمای دشمن را سرنگون کند.

– یکی از معروف ترین بمب افکن های جنگ جهانی اول وی ۱۵۰۰ نام داشت. طول این بمب افکن بیست متر بود و بیش از ۳۰ بمب را حمل می کرد و بر روی آن ۹ مهندس و مرد کار می کردند.

– در جنگ جهانی اول از بالن ها برای شناسایی استفاده می شد ولی اکثر آنها توسط هواپیماها نابود می شدند. یک خلبان بلژیکی به نام ویلی کوپنز بیش از ۳۵ بالن را در طول جنگ از بین برد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دو × یک =