هنر نازی ها: کشف مجسمه های گمشده هیتلر

هنر نازی ها: کشف مجسمه های گمشده هیتلر

962
0
اشتراک‌گذاری

هیتلر، رهبر نازی ها، دارای کلکسیون عظیمی از بهترین مجسمه های جهان بود. مجسمه هایی که برای چند دهه گمشده بودند. در کاوش های اخیر باستان شناسان در شهر برلین، مجسمه های صدراعظم و وزارت امور خارجه نازی ها کشف شده است.

مجسمه ی اسب های برنزی هیتلر که علاقه ی شدیدی به آنها داشت، چهارشنبه ی گذشت و در شهر برلین کشف شد. این مجسمه ها را هنرمند بزرگ آلمانی، آرنو برکر ساخته است و یکی از معدود آثار بجای مانده از دوران نازی هاست و به اثر “ورماخت” معروف است.

مجسمه های کشف شده ی هیتلر

این اکتشافات با کمک پلیس آلمان و در شرایطی بسیار پیچده و حساس انجام شد. تیمی زبده از بهترین مورخان و باستان شناسان مسئولیت تحقیقات بر روی این اسب ها را بر عهده دارند. یک زنی که بعدها مشخص شد در کار خرید و فروش عتیقه است قصد داشت این اسب ها را به قیمت ۳.۸ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۳ میلادی بفروشد. این زن در فروش اسب ها ناکام بود ولی بار دیگر شانس خودش را برای فروش این اسب ها و در ماه ژانویه ساال ۲۰۱۵ امتحان کرد.

اسب های برنزی هیتلر در حال اقال به موزه

پلیس برلین با همکاری یکی از زبده ترین کاراگاهان اروپا توانست این مجسمه ها را به دست آورد. کاراگاه آرتور برند از پلیس آمستردام طی یک عملیات پیچیده توانست با زنی که اسب ها را در اختیار داشت قراری بگذارد. کاراگاه آرتور به این زن پیشنهادی بالغ بر ۸ میلیون پوند داد تا بتواند اسب ها را از او بخرد. آرتور برند متوجه شد که این زن کلکسیونی از آثار به جای مانده از نازی ها را دارد که تقریباً تمامی آنها گم شده و یا مفقود شده اند. آرتور برند متوجه شد که اثر بسیار معروف “نگهبان” نیز در اختیار این زن است. پلیس آلمان طی یک عملیات موفق توانست اسب های برنزی معروف هیتلر را کشف کرده و عوامل پشت پرده ی قاچاق این اشیاء را نیز دستگیر کند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک + 8 =