حقایق تاریخی جالب در مورد شهر ونیز

حقایق تاریخی جالب در مورد شهر ونیز

1822
0
اشتراک‌گذاری

ونیز یکی از شهرهای زیبای اروپا و یکی از قطب های گردشگری کشور ایتالیا است. این شهر در سال ۴۰۰ بعد از میلاد پایه گذاری شده است. ساختار ونیز بر اساس یک نیاز بوجود آمده است. جمعیت آن زمان اروپا نیاز به راهی داشت که از حمله بربرها در امان بماند. موقعیت جغرافیایی خاص شهر ونیز باعث شده بود که این شهر کمتر در معرض حمله قرار گیرد. بین سال های ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی ونیز یکی از قدرتمندترین شهرهای ایتالیا در منطقه مدیترانه بود.

این شهر از مناطق بسیار بزرگی تشکیل شده است. در آن زمان کشورهایی مانند دالماتیا و فرما جزء جمهوری ونیز بودند. شهر ونیز و تاریخ باشکوه آن از سال ۱۷۹۷ و پس از حمله ناپلئون دستخوش تغییراتی شگفت انگیز شد. ونیز منطقه ای آکنده از جزایر کوچک و بزرگ است و در اصل این شهر زیبا از ۱۱۸ جزیره تشکیل شده است. شاید برایتان سوال باشد که ساختمان های این شهر چگونه بر روی آب قرار گرفته اند. خیلی ها فکر می کنند که این ساختمان ها بر روی بتن ساخته شده اند. اگر شما نیز اینگونه فکر می کنید سخت در اشتباهید. ساختمان های ونیز بر روی سکوهای چوبی بنا شده اند و از هزاران سال قبل این چوب ها تعویض و از آن ساخته شده اند. زمین کف آب آنقدر مستحکم نیست که بتواند تحمل وزن ساختمان ها را داشته باشد. به ساختمان های شهر ونیز ونتیان گفته می شود.

معروفترین کلیسای این شهر دو سال طول کشید تا ساخته شود. این بنا یکی از باشکوه ترین ساختمان های این شهر است. بیش از ۱۷۰ برج تاریخی بزرگ در این شهر وجود دارد. برج سنمارکو بلندترین برج این شهر است. این برج در سال ۱۹۰۲ فرو ریخت ولی خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید. ونیز بیش از ۱۷۷ کانال و چهارصد پل دارد. کانال بزرگ ونیز یا گرند کانال باشکوه ترین و بزرگترین کانال این شهر است. شهر ونیز به شش بخش بزرگ تقسیم شده است. در سال بیش از هجده میلیون نفر از این شهر بازدید می کنند. و در اکثر روزها ۵۰ هزار گردشگر جدید وارد این شهر میشوند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

7 + 7 =