حقایقی باور نکردنی در مورد باشگاه فوتبال آرسنال

حقایقی باور نکردنی در مورد باشگاه فوتبال آرسنال

994
0
اشتراک‌گذاری

آرسنال یک باشگاه فوتبال انگلیسی است که در شهر لندن قرار دارد. هم اکنون این تیم در لیگ برتر انگلستان بازی می کند. تیم فوتبال آرسنال دارای تاریخچه ای زیبا و جذاب است. در مقاله ی زیر حقایقی جالب در مورد این باشگاه را برای شما بازگو می کنیم. با ما همراه باشید.

لقب باشگاه آرسنال، توپچی هاست، بخاطر اینکه توسط تعدادی از توپچی های ارتش و در سال ۱۸۸۶ میلادی بنیانگذاری شد. این باشگاه در منطقه هالوی لندن قرار دارد. آرسنال تنها تیم لیگ برتر است که از ابتدای تاسیسش تا به امروز هیچگاه معلق نشده است. از سال ۱۹۱۹ تا به امروز آرسنال جزو بهترین تیم های لیگ برتر بوده است. آرسن ونگر تنها سرمربی خارجی این تیم است که از سال ۱۹۹۶ هدایت این تیم را بر عهده دارد. او هم اکنون نیز در این سمت باقی است. آرسنال اولین تیم انگلیسی بود که رئال مادرید اسپانیا را شکست داد. آرسنال همچنین اولین تیمی بود که توانست تیم های بایرمونیخ و آث میلان را شکست دهد.

آرسنال و تیم تاتنهام در همسایگی یکدیگر قرار دارند. بازی دربی شمال لندن هرساله بین این دو تیم برگزار می شود و یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مسابقات فوتبال در بین تیم های لیگ برتر انگلستان است. آنها رنگ لباس خودشان را از جنگل های ناتینگهان انگلیس گرفته اند. اعضای این تیم تعصب خاصی روی رنگشان دارند و جالب است که بدانید رنگ لباس این تیم از ابتدای تاسیس این باشگاه تا به امروز هیچ تغییری نکرده است.

در سال ۱۹۹۳ آرسنال اولین تیمی بود که برنده لیگ انگلستان و اف ای کاپ انگلستان شد. تیری آنری بازیکن افسانه ای این تیم بیشترین گل را برای این تیم زده است. او در بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ در ۳۶۹ بازی ۲۲۶ گل به ثمر رسانده است. بین سال های ۱۸۹۰-۱۹۰۰ آرسنال شکلی حرفه ای به خودش گرفت و جالب است بدانید که در همان سال آنها نام خودشان را به ولویچ آرسنال تغییر دادند. در سال ۱۹۱۳ باشگاه آرسنال به منطقه هایبری شهر لندن منتقل شد. دو سال بعد آنها نام خودشان را به باشگاه فوتبال آرسنال تغییر دادند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک + 20 =