بررسی اجمالی شخصیت گندولف در کتاب هابیت

بررسی اجمالی شخصیت گندولف در کتاب هابیت

1019
0
اشتراک‌گذاری

گندولف شخصیتی بسیار شناخته شده و محبوب در سری کتاب ها و فیلم های ارباب حلقه هاست. بیشتر طرفداران فیلم و کتاب او را به خوبی می شناسند. در این مقاله ی کوتاه از شگفتی های تاریخ قصد داریم شما را را با شخصیت این جادوگر مهربان بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

گندولف جادوگر خوبی است و نسبت به سایر شخصیت های کتاب قدرت بیشتری دارد. او گاهی از قدرتش برای انجام کارها استفاده می کند. او جادوگری چیره دست است. در کتاب هابیت، او شخصیتی باهوش و مهربان دارد. گندولف به عنوان راهنما دسته ای از دورف ها را هدایت می کند تا بتوانند به کلید ورودی سرزمین مادریشان دست پیدا کنند. گندولف بسیار پیر است و در اصل دوست قدیمی پدربزرگ بیلبو بگینز است. پدر بزرگ بیلبو برای گندولف احترام بسیار زیادی قائل بوده است. نقشه ی وروردی کوه های تنهایی توسط پادشاه تورین به گندولف سپرده شده است.

حالا می خواهیم کمی به شخصیت گندولف در کتاب هابیت بپردازیم. او در این کتاب نقش یک حکیم و دوست بسیار مهربان را برای بیلبو دارد. گندولف بیلبو را متقاعد می کند که با دسته ای از دورف ها به یک ماجراجویی برود و در نهایت این ماجراجویی به کشتن اژدهای بزرگ، اسماگ ختم می شود. گندولف بر این باور است که این سفر برای رشد شخصیتی بیلبو بسیار حیاتی است. بیلبو سالیان درازی را در رفاه و ثروت در شایر زندگی کرده است. گندولف یک مهمانی کوچیکی را در خانه ی بیلبو ترتیب می دهد و با گذاشتن علامتی آبی رنگ سایر دورف ها را به آنجا دعوت می کند. گندولف علاقه ی مشترکی با بیلبو دارد و آن نیز کشیدن علف چپق است.

گندولف بارها و بارها بیلبو را تحت نظر قرار می دهد. در طی سفری با دورف ها، بیلبو حلقه ی قدرت را پیدا می کند ولی به هیچ کس در مورد آن چیزی نمی گوید. حلقه ی قدرت، پیری را در بیلبو به عقب می اندازد و به او حکمت و دانش عطا می کند. مدت کوتاهی بعد از اینکه گندولف در منطقه ی بیرگوود از دروف ها و بیلبو جدا می شود، گروه ماجراجو توسط عده ای شرور گرفتار شده و بعدها توسط گندولف مهربان نجات پیدا می کنند. بعد از نبرد پنج ارتش، گندولف بیلبو را به هابیتون بر می گرداند. گندولف بعضی اوقات به دوست قدیمی خودش سر می زند ولی همچنان از وجود حلقه ی قدرت در دستان دوست قدیمی اش خبر ندارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

3 × 5 =