چرا ملکه انگلیس دو تاریخ تولد دارد؟

چرا ملکه انگلیس دو تاریخ تولد دارد؟

921
0
اشتراک‌گذاری

ملکه ی انگلیس بودن مسئولیت ها و سختی های خودش را دارد. اما یک نکته جالب در مورد ملکه انگلیس این است که در سال دوبار برایش جشن تولد می گیرند. برای مثال امسال در یازدهم ژوئن برای ملکه رسماً تولدی بزرگ در سراسر کشور برگزار شد. در صورتی که ملکه الیزابت دوم در حقیقت در بیست و یکم ماه آوریل به دنیا آمده است.

تاریخ تولد ملکه ها و پادشاهان انگلیس هرسال تغییر می کند و معمولاً در هفته ی اول هر ماه برای آنها جشن تولدی گرفته خواهد شد. اما چرا پادشاهان و ملکه ها در بریتانیا دو تاریخ تولد دارند؟ تولدی که در سطح کشور برگزار می شود معمولاً به همراه آتشبازی و رژه ی سواره نظام است و هزینه زیادی صرف آن می شود. این نوع تاریخ تولد برای ملکه به سال۱۷۴۸ میلادی بر می گردد.

در تابستان پادشاه به همراه نیروهایش برای خودش جشن بزرگی گرفت و از آن سال به بعد سایر شاهان و ملکه ها به احترام پادشاه جرج دوم در تابستان نیز برای خود جشن تولدی می گیرند. ملکه الیزابت دوم و پدربزرکش ادوارد در ماه نوامبر بدنیا آمده اند ولی برای آن ها در ماه می یا ژوئن تولد گرفته می شود. چارلز پسر الیزابت نیز در ماه نوامبر به دنیا آمده است. او وارث تاج و تخت و پادشاه آینده بریتانیاست. برای او نیز در تابستان جشن تولدی برگزار می شود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

5 × چهار =