ده حقیقت باورنکردنی در مورد رابین هود

ده حقیقت باورنکردنی در مورد رابین هود

1927
0
اشتراک‌گذاری

۱- رابین هود در اصل یک داستان فولکلور بریتانیایی است. چه رابین هود وجود داشته باشد چه نداشته باشد، نام رابین هود در قرون وسطی بسیار محبوب بوده و عده ی زیادی را به این نام می خواندند.

۲- رابین هود و مردانش لباس هایی سبز رنگ بر تن می کردند که در آن زمان و در انگلستان قرون وسطی به لینکلن معروف بود. بر روی این لباس ها، نوارهایی به رنگ آبی روشن و یا زرد نیز قرار داشت.

۳- برای اولین و در قرن چهاردهم میلادی بود که نام رابین هود در داستان های عامیانه آمد و او را استاد و ارباب دزدان معرفی می کردند.

۴- او یارانی بسیار وفادار داشت. اما در هیچ کتابی نامی از همسر او آورده نشده است و بسیاری از مورخان و نویسندگان باور دارند که او اصلاً خانواده ای نداشته است و تنها با یارانش زندگی می کرده است.

۵- رابین هود در استفاده از کمان بسیار ماهر بود و همین مهارتش باعث شده بود که داستان های او در بین مردم عامه و حتی دربار پادشاهان نیز بسیار محبوب شود.

۶- شخصی به نام مارتین پارکر یکی از دانشمندان بزرگی است که در یکی از نظریات خود و با استفاده از مدارک گوناگون ثابت کرده است که رابین هود وجود خارجی دارد. او کتابی به نام “حقیقت واقعی رابین هود” نوشت و سندهای خودش را در آن منتشر ساخت.

۷- تاکنون بیش از ۶۸ فیلم و کارتون از روی داستان زیبای رابین هود ساخته شده است که تقریباً همه ی آنها جزء موفق ترین و پرفروش ترین آثار سینمایی جهان به شمار می رود.

۸- کمان معروف رابین هود از چوب درخت سرخدار انگلیسی که به سرو کوهستانی نیز معروف است ساخته شده است.

۹- او و یارانش در جنگل شروود زندگی می کردند. این منطقه بارها در کتاب های مختلف تاریخی و داستان های گوناگون ذکر شده است و جالب است که بدانید همچین جنگلی در بریتانیا وجود خارجی ندارد.

۱۰- گفته می شود بعد از مرگش، او را در منطقه ی یورک شایر انگلستان دفن کردند. بر روی سنگ قبر او شعری نوشته شده است که از او به عنوان یک قهرمان بزرگ یاد می شود که بریتانیا هرگز ماند او را نخواهد دید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دو × پنج =