حقایقی باور نکردنی در مورد جورج آر آر مارتین، نویسنده کتاب بازی...

حقایقی باور نکردنی در مورد جورج آر آر مارتین، نویسنده کتاب بازی تاج و تخت

1286
0
اشتراک‌گذاری

جورج آر آر مارتین یک نویسنده فانتزی و ژانر ترسناک از کشور آمریکاست. او نویسنده ی سری کتاب های نغمه های یخ و آتش است که سریال معروف بازی تاج و تخت از  روی آن ساخته شده است. او در بیستم سپتامبر سال ۱۹۴۸ در کشور آمریکا به دنیا آمد. او اهل نیو جرسی کشور آمریکاست. وی در کودکی اشتیاق فراوانی به سفر کردن داشت و به شدت به مطالعه ی کتاب علاقه مند بود. در نوجوانی به اسطوره ها و فانتزی علاقه پیدا کرد و کم کم شروع به نوشتن رمان های فانتزی کرد. اولین رمان او در سال ۱۹۷۰ میلادی منتشر شد و “قهرمان” نام داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با حقایقی جالب در مورد این نویسنده ی بزرگ آشنا کنیم. پس با شگفتی های تاریخ همراه باشید.

او در سن سیزده سالگی نام ریچارد را به نام اصلی خود اضافه کرد و دوست داشت که خانواده، او را به این نام صدا بزنند. ولی بعدها و حتی در کتابهایش از نام جورج آر آر مارتین استفاده کرد که نام اصلی خودش بود. او زمانی که یک کودک خردسال بود داستان هایی را که راجع به هیولاهای غول پیکر بود می نوشت و آن ها به دوستان خودش می فروخت. او حتی داستان هایی راجع به لاک پشتهایی نوشت که در یک قلمرو بزرگ پادشاهی زندگی می کردند.

او در سالهای دهه ی ۱۹۷۰ نویسنده فعالی بود و کتاب های نسبتاً قوی ای را منتشر کرد. جورج آر آر مارتین در سال ۱۹۷۶ کتاب نغمه ای برای لیا را منتشر کرد. یک سال بعد کتاب مرگ نور را منتشر کرد که کتاب بسیار موفقی بود و مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. در همان سال او داستان های کوتاه نغمه های سایه ها و ستارگان را نیز منتشر می کرد. جورج آر آر مارتین در سال ۱۹۷۵ با زنی به نام گیل بورنیک ازدواج کرد. این ازدواج موفق نبود و آنها در سال ۱۹۷۹ از یکدیگر جدا شدند. جورج آر آر مارتین بار دیگر و در سال ۲۰۱۱ میلادی، با زنی به نام پاریس مک براید ازدواج کرد.

دهه ی ۱۹۸۰ برای او سال های پر تب و تابی برای نگارش کتاب های وی بود. او رمان فانتزی اژدهای یخی را در همین سال نوشت که فروش نسبتا خوبی داشت و مورد توجه بسیاری از منتقدان آن سالها قرار گرفت. سال بعد کتاب پادشاهان شنی نیز از وی منتشر شد که داستانی دراماتیک و تخیلی را روایت می کرد. معروف ترین رمان او به نام نغمه های یخ و آتش در دهه ی ۱۹۹۰ میلادی منتشر شد. اولین کتاب این مجموعه، بازی تاج و تخت نام داشت که سریالی بسیار موفق از روی آن اقتباس شده است. او علاوه بر نویسندگی فیلم نامه های موفقی را نیز نوشته است که می توان به فیلم نامه های گرگ و میش و دیو و دلبر اشاره کرد. او بخاطر نوشتن شاهکارهایش، جوایز ادبی زیادی را برده است؛ از جمله جوایز برام استوکر، ورلد فانتزی و جایزه ی ادبی لوکاس.

بدون نظر

ارسال یک نظر

ده + دوازده =