کمپ دیوید، محل استراحت رئیس جمهور آمریکا، نامش را از کجا گرفته...

کمپ دیوید، محل استراحت رئیس جمهور آمریکا، نامش را از کجا گرفته است؟

820
0
اشتراک‌گذاری

کمپ دیوید، محل استراحت رئیس جمهور ایالات متحده در ۶۰ مایلی شمال شهر واشنگتن دی سی آمریکا قرار دارد. این منطقه از ایالت مرین لند نیز قابل دسترسی است و از سال ۱۹۴۰ میلادی به این ور، محل اقامت و استراحت رئیس جمهور و خانواده ی او است. این مکان در ابتدا یک پایگاه نظامی تفنگداران نیروی دریایی آمریکا بود ولی بعداً توسط رئیس جمهور روزولت به محلی برای تفریح رئیس جمهور تبدیل شد. در سال ۱۹۵۰ میلادی، رئیس جمهور آیزنهاور نام این منطقه و ویلای درون آن را به افتخار نوه اش دیوید، کمپ دیوید گذاشت.

قبل از اینکه این منطقه به محل استراحت رئیس جمهور تبدیل شود، محل اقامت کارکنان فدرال و خانواده های آنها بود. این افراد از دهه ی ۱۹۳۰ میلادی، در این منطقه زندگی می کردند. در سال ۱۹۴۲ میلادی و در خلال جنگ جهانی دوم، واشنگتن کمی ناامن به نظر می رسید و محافظان و دستیاران ارشد رئیس جمهور در تلاش بودند که او را به منطقه ای امن تر منتقل کنند. منطقه کمپ دیوید بسیار خوش آب و هوا و البته امن بود بنابراین کمپ دیوید محل بسیار خوبی برای اقامت رئیس جمهور آمریکا بود. در آن زمان روزولت نیز کمی کسالت داشت و آب و هوای خوب این منطقه به سلامتی او نیز کمک می کرد.

در سال ۱۹۵۳، آیزنهاور در آمریکا به قدرت رسید. او در ابتدا مخالف اقامت در این منطقه بود و آن را اسراف و تجمل گرایی می دانست. ولی زمانی که برای اولین بار از آنجا دیدن کرد، تصمیم گرفت که آنجا ار نبندد. او نام این منطقه را عوض کرد. در ابتدا به کمپ دیوید شانگری لا می گفتند. رئیس جمهور معتقد بود که این نام زیادی برای اقامت رئیس جمهور فانتزی است.

دیوید، نوه ی رئیس جمهور آیزانهاور که نام او بر روی کمپ دیوید قرار گرفته است.

چند دهه است که منطقه کمپ دیوید به عنوان استراحتگاه شخصی روئسای جمهور آمریکا قرار گرفته است و او مدتی را برای دوری از فشار کاری به همراه خانواده ی خودش در این محل می ماند. اولین رهبر خارجی که در این محل با رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد وینستونت چرچیل، نخست وزیر وقت بریتانیا بود. امروزه در این منطقه، علاوه بر ویلای اصلی، یک استخر، کلبه های جنگلی، پیست اسب سواری و باشگاه تیزاندازی نیز وجود دارد. کمپ دیوید برای بازدید عموم بسته است و کسی حق دیدن آن را ندارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

13 − دوازده =