یازده حقیقت باورنکردنی در مورد نسل کشی ارامنه

یازده حقیقت باورنکردنی در مورد نسل کشی ارامنه

1505
1
اشتراک‌گذاری

۱- در طول جنگ جهانی اول، جنبش های اصلاح طلبانه ی ترک ها در کشور ترکیه باعث کشتار عظیمی از مردم ارامنه ی این کشور شد. عثمانی ها قصد داشتند که ارامنه را حذف کنند.

۲- در آن زمان جمعیت ارامنه ترکیه به بیش از دو میلیون نفر می رسید. در طول نسل کشی ارامنه در ترکیه، یک و نیم میلیون از دو میلیون ارمنی این کشور کشته شدند.

۳- ارامنه شکنجه شدند، مورد تجاوز قرار گرفتند و از گرسنگی تلف شدند. دولت عثمانی جمعیت ارامنه را به سمت بیابان هدایت می کرد تا از تشنگی و گرمای هوا بمیرند.

۴- بیشتر آنها به مناطق مختلفی از سوریه هدایت شدند تا در آنجا و بر اثر گرسنگی بمیرند.

۵- نسل کشی ارامنه بین سالهای ۱۹۱۵ تا ۱۹۱۸ اتفاق افتاد. بین سالهای ۱۹۲۰ الی ۱۹۲۳، خشونت دوباره ی عثمانی ها، باعث کشتار بیشتر مردم ارمنی ترکیه شد و خون بسیاری از مردم بی گناه بر زمین ریخته شد.

۶- در سال ۱۹۲۳ میلادی، تقریباً تمامی جمعیت ارامنه ی آسیای صغیر و کشور ارمنستان توسط دولت عثمانی کشته شده اند. این کشتار یکی از عظیم ترین نسل کشی ها در طول تاریخ است.

۷- چهاردهم ماه آوریل آغاز نسل کشی ارامنه در قلمرو امپراتوری عثمانی بود. این روز، یکی از تاریک ترین روزها در کل تاریخ کشور ترکیه است و بیشتر مردم آن را روز سیاه می نامند.

۸- نسل کشی ارامنه با قتل سیصد رهبر ارمنی و بسیاری از متفکران، منتقدان و نویسندگان ارمنی شروع شد و در استانبول کنونی کلید این کشتار آغاز شد. در همان روز ۵۰۰۰ ارمنی که اکثراً فقیر بودند، در خیابان های استانبول به قتل رسیدند.

۹- سازمان ملل متحد، در سال ۱۹۴۸ میلادی، یعنی سی سال پس از نسل کشی ارامنه، این واقعه را جنایت علیه بشریت اعلام کرد و پرونده ای را علیه دولت ترکیه به شورای امنیت این سازمان ارائه داد.

۱۰- بیشتر ارامنه ای که هم اکنون در ایلات متحده زندگی می کنند از نوادگان بازماندگان نسل کشی ارامنه در ترکیه هستند که به این کشور مهاجرت کرده بوداند تا از کشتار دولت عثمانی در امان باشند.

۱۱- دولت خونخوار عثمانی در آن زمان هرگونه عکس برداری و تهیه خبر از این حادثه را ممنوع کرده بود ولی خبرنگاران بسیاری توانستند از این جنایات عکس ها و خبرهایی را تهیه و به خارج از ترکیه انتقال دهند.

یک نظر

  1. چنین نیست که عثمانی ها دلیل این قتل باشند
    در شرایط عادی مسلمانان و ارمنی ها مثل برادر زندگی میکردند
    ولی وقتی ارتش روسیه به وان رسید ارمنی ها از این فرصت استفاده کردند و تمام مسلمانان را مجبور به ترک شهر کردند و بسیاری را کشتند و خانه مسلمانان را سوزاندند
    ولی وقتی ارتش عثمانی وان را پس گرفت ارمنی باید تاوان پس میدادند.

ارسال یک نظر

یک × 4 =