ناگفته هایی از زندگی ولادیمیر پوتین که نمی دانستید

ناگفته هایی از زندگی ولادیمیر پوتین که نمی دانستید

1664
0
اشتراک‌گذاری

خیلی از مردم به او علاقه دارند و برخی نیز از وی متنفر هستند. برخی دیگر نیز نظر خاصی راجع به او ندارند. او در محاول و نشریات روسیه نیز در مرکز توجه است. او قدرتمندترین فرد جهان است. در این مقاله کوتاه قصد داریم حقایقی ناگفته از زندگی او را برای شما بازگو کنیم. پس با شگفتی های تاریخ همراه باشید.

او در دوازده سالگی رشته ی رزمی بوکس را شروع کرد و سپس به تمرین جودو پرداخت. او در کاراته و سامبو که یک هنر رزمی مربوط به دوران جماهیر شوروی نیز است استاد است. گفته می شود او سبک زندگی بسیار سالمی دارد و در روز چندین ساعت ورزش می کند. او به اسکی، ماهیگیری و کوهنوردی نیز علاقه ی زیادی دارد. او در جوانی قهرمان جودو و سامبو روسیه بود. در روسیه یک مجله کامیک وجود دارد که بر اساس داستان های زندگی او طراحی و نوشته شده است و او را یک قهرمان و ابر قدرت معرفی می کند.

پوتین در هنر رزمی جودو دان هشت دارد و یکی از بزرگترین استادان زنده ی این رشته در جهان است. چند وقت قبل بزرگترین مقام عالی هنر رزمی تکواندو در کره جنوبی، دان ۹ افتخاری این رشته را به پوتین اهدا کرد. پوتین بلافاصله بعد از دریافت دان ۹ در رشته تکواندو و در مصاحبه ای گفت که نمی داند آیا لیاقت این درجه را دارد یا خیر. پوتین در سالهای جوانی و به مدت ۱۶ سال به عنوان جاسوس و پلیس مخفی برای سازمان امنیت روسیه کار می کرد. او یک افسر کارکشته و بسیار ماهر اطلاعاتی بود و در آلمان غربی ماموریت های مختلفی را برای شوروی و سازمان اطلاعات آن انجام داده بود.

در کشور قرقیزستان یک رشته کوه به افتخار او نام گذاری شده است. در همین کشور دو کوه به نام های لنین و استالین نیز وجود دارد. جالب است بدانید که یکبار پوتین موفق به صید یک ماهی به وزن بیست و یک کیلوگرم شد. او این ماهی را با چوب ماهیگیری صید کرده بود و به گفته کارشناسان این ماهی، یکی از بزرگترین ماهی هایی است که توسط یک انسان و با چوب ماهیگیری صید شده است. چند سال قبل آتش سوزی عظیمی جنگل های روسیه را دربرگرفت. این آتش سوزی به کشور روسیه بیش از ۱۵ میلیارد دلار آسیب زد. پوتین به عنوان خلبان در عملیات اتفای حریق و به صورت ۲۴ ساعت در منطقه ی حادثه حضور داشت.

او به عنوان یکی از استادان ارشد هنر رزمی جودو یک دی وی دی آموزشی را برای هنرجویان این رشته آماده کرده است و در آن از ظرافت های این رشته صحبت می کند و نام آن را “آموزش جودو با ولادیمیر پوتین” گذاشته است. او به پلنگ ایرانی علاقه ی بسیار زیادی دارد و گفته می شود چندتا از آنها را نگه داشته و هر روز اوقاتی را با آنها سپری می کند. او علاقه ی زیادی به مسابقات فرمول یک دارد و در سال ۲۰۱۲ میلادی توانست سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت را برای خودش ثبت کند. گفته می شود ثروت شخصی او بیش از ۴۰ میلیارد دلار است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پانزده − نه =