ده حقیقت کوتاه در مورد چارلز داروین

ده حقیقت کوتاه در مورد چارلز داروین

1579
2
اشتراک‌گذاری

۱- چارلز داروین، زیست شناس بزرگ، در دوازدهم ماه فوریه سال ۱۸۰۹ میلادی در بریتانیا به دنیا آمد و در نوزدهم ماه آوریل سال ۱۸۸۲ در انگلستان از دنیا رفت. او پدر علم زیست شناسی جهان است.

۲- او بیشتر بخاطر نظریه انتخاب طبیعی خودش معروف است. او باور داشت که تمام موجودات از یک نوع هستند و ریشه ی اجدادی آنها به یک چیز بر می گردد. این نظریه بیان می کند که موجوادتی که خودشان را با شرایط محیطی وفق دهند بیشتر زنده می مانند.

۳- نه تنها او نظریه انتخاب طبیعی را گسترش داد، بلکه تحقیقات پنج ساله ای را در کشورهایی مانند برزیل، شیلی و استرالیا در مورد اکولوژی زیست شناسی و مذهبی آن مناطق انجام داد.

۴- او در سال ۱۸۵۹ کتاب “ریشه گونه ها” را منتشر کرد. این کتاب در زمان خودش جنجال های زیادی را بپا کرد و مورد بحث و انتقاد و یا تحسین دانشمندان زیادی قرار گرفت.

۵- تا سالها بعد از او، دانشمندان زیادی در مورد نظربات او به گفت و گو می پرداختند ولی نظریه “تکامل” داروین همچنان جزء یکی از قوی ترین و پایه ای ترین نظریات در علم زیست شناسی نوین است.

۶- او در سالهای آخر عمرش به بیماری های مختلفی دچار شد ولی باز به کارهای تحقیقاتی خودش ادامه می داد. او علاوه بر یافتن شواهدی جدید برای اثبات نظریاتش، کشفیات و نظریات جدیدی را نیز ارائه می کرد.

۷- تاریخ تولد او و آبراهام لینکلن، رئیس جمهور معروف آمریکا در یک روز است. این دو فرد بزرگ و تاثیرگذار تاریخ در دو منطقه متفاوت و صد البته در شرایطی بسیار منزجر کننده به دنیا آمدند.

۸- این دانشمند بزرگ در وست مینیستر دفن شده است. خانواده ی او در ابتدا می خواستند که وی را در روستای محل اقامتش که چهل سال از عمرش را در آنجا بود دفن کنند ولی دوستان او با قدرت نفوذشان، جایگاه بزرگی را برای او در این منطقه به دست آوردند. محل قبر او در شهر لندن است.

۹- او از مدرسه پزشکی اخراج شده بود. پدر او یک پزشک بسیار ماهر و موفق بود. او ابتدا وارد دانشگاه پزشکی ادینبرگ شد ولی بلافاصله بعد از مدتی به علت کم کاری و تخلف از آنجا اخراج شد.

۱۰- بیست سال طول کشید که کتاب نظریات تکامل او منتشر شود. در ابتدا کسی نظریات او را قبول نداشت. او یک محقق و کاوشگر جوان بود که کسی برای تحقیقات او ارزشی قائل نبود. او برای انتشار کتابش بیست سال صبر کرد.

2 نظر

  1. ممنون و سپاس فراوان از زحماته بي وقفه ي شما،،،خسته نباشيد،،،اميدوارم مردم ايران استفاده كنن از سايت خوب شما،،،تشكر

ارسال یک نظر

4 × پنج =